Can Dostum Arkadaşımın Karısıyla…Bölüm 3

Ben Esra telefonda seni bosaltmami ister misin?
Telefon Numaram: 00237 8000 92 32

Amateur

Can Dostum Arkadaşımın Karısıyla…Bölüm 3
Merhaba arkadaşlar Berna ile olan hikayelerime 3. bölümden devam ediyorum. Daha önceki bölümleri okumayanlar için linkini koyuyorum. Bu bölümü okumadan önce önceki bölümleri okumanızı tavsiye ederim.

1. bölüm https://xhamster.com/stories/can-dostum-arkada-m-n-kar-s-yla-10046285
2. bölüm https://xhamster.com/stories/can-dostum-arkada-m-n-kar-s-yla-b-l-m-2-10047330

Bernayı çok özlemiştim. Aradan bir hafta geçmesine rağmen Bernasızlıktan kafayı yemek üzereydim. Bu kadın beni büyülemişti. Bernayı düşünmeden tek bir an bile geçirmiyordum. Gün içerisinde birbirimizi sürekli arıyorduk veya mesajlaşıyorduk. Berna zaten evde müsaitti. Pandemi sürecinde işten çıkartılmıştı. Bende şirkette müdür pozisyonunda olduğum için ayrı bir odam vardı. Rahat rahat görüşebiliyorduk. Akşamları da birbirimizi tembihleyerek bütün konuşmalarımızı siliyorduk. Her ne kadar telefonda görüşsek de gerçeğinin yerini tutmuyordu. Bal dudaklarının tadına bakamamak, pürüzsüz mis gibi kokan tenine dokunamamak vücudunu vücudumda hissedememek özlemimi arttırıyordu. bu kadının tadını alıp da bırakmak gerçekten işkence gibi geçiyordu.

Bernayla her konuştuğumuzda içimde inanılmaz sex yapma isteği geliyordu. Dolayısı ile 1 hafta boyunca Cansu ile fazlası ile sex yapmıştım. Ama Bernadan aldığım hazzın zevkin yarısını bile alamıyordum. Karım yatakta gerçekten çok pasif. Tam bir kalas, yatakta öylece durur ben nasıl sikersem sadece o, ne üstüme çıkıp oturur kalkar. Ne oral yapar ne cilvesi vardır vs. anca yatar açar bacaklarını benim yapmamı bekler. Bende yatakta biraz ateşli şekilde sevişmeyi seviyordum. Ona üstüme çık otur kalk dediğimde bacaklarını esnetemediğini hemen yorulduğunu söylerdi.
Yatak performansı zaten sıfırdı. Normal hayatımızda anlaşabilseydik gene okeydi. Sonuçta vücudunun esnek olmayışı onun suçu değildi. Fakat onun yüzünden akşam eve gelme isteği olmuyordu bende. Huysuzun tekiydi. Artık ona karşı ne sevgi kalmıştı içinde ne de saygı. Ayrılmak istiyordum ondan ciddi ciddi bu düşünce içerisine girmiştim. Hatta İzmirden yeni bir iş bulup tekrar doğduğum yere, Bernanın yanına taşınırım sürekli görüşürüm onunla diyordum.

Ertesi gün öğleye kadar Berna mesajıma geri dönmemişti. Ne olmuştu acaba merak etmiştim. Şimdiye kadar yazması gerekiyordu. Aradan kısa bir süre sonra baktım Berna arıyorudu. Keyifle açtım telefonu.

+Buyrunn, mustafa beyin telefonu.
-Mustafa… çok kötü birşey oldu…
Sesi titriyordu korkmuştu belli ki. Bende endişelenerek oturduğum yerden ayağa kalktım.
+Ne oldu, Berna Neyin var?
-Ya Mustafa çok kötü birşey oldu. Ölürse benim suçum, benim yüzümden, ne yapacağım ben şimdi.
Ağlamaya başlamıştı. Bende çok korkmuştum kalbim hızlı hızlı atmaya başladı.
+Berne ne oldu lütfen sakinleş güzelce anlat.
-Kaynanam sabah bize geldi. Herhalde önceki gün Emiri sıkıştırmış torun istiyorum ben artık, karında problem varsa söyle diye. Emir de bana suç atmış annesini başından savmak için. Kaynanamda sabah bana bir ton bağırdı. Sen ne kötü bir kadınsın. Kadınlık görevlerini yapamıyorsun. Bir torun bile veremedin kadın bile değilsin… Mustafa en son küfür bile etti bana. Bende dayanamadım başladım ona bağırmaya artık dayanamadım. Senin oğlunda suç dedim o hasta şeyi bile sertleşmiyor, içime bile yarım yamalak giriyor nasıl çocuk yapacak o, doktora da gitmiyor diye bağırdım. Tartışmaya devam ederken kadın birden kitlendi. Yere yığıldı. Çok korktum Mustafa ambulans geldi hastahaneye götürdüler. Emirler abiler hastahanedeler ben çıkamadım evden çok korkuyorum. Ya ölürse benim yüzümden olacak.

Duyduklarıma inanamadım. Gerçekten çok kötü bir durumdu. Ne diyeceğimi bilemedim. Lafı toparladıktan sonra sevdiği kadını teselli ettim.

+Berna bak sakın korkma sen yanlış birşey yapmadın. Senin hiçbir suçun yok. Sen dünyadaki en temiz kalpli insansın. Merak etme Emine teyzeye de hiçbir şey olmaz eski toprak o sağ salim çıkar hastahaneden.
-Emir beni suçlayacak kimbilir neler diyecek bana off inşallah birşey olmaz anneye de Emir de kızsın bana birşeyh olmasın da…
+Düşünme bunları Emirle ben konuşurum, sana hiç kimse birşey yapamaz izin vermem buna. Şimdi geliyorum oraya merak etme sana birşey olmasına izin vermem.
-Hayır sırf bunun için gelme Mustafa işin gücün var ben idare ederim.
+İzmirde görüşürüz sevgilim.

diyerek kapattım telefonu. Arabama atladığım gibi İzmirin yolunu tuttum. Zaten müdürdüm kimse bana birşey diyemezdi. Anca patron laf ederse ederdi onunla da aram iyi olduğu için hastam var dediğimde sorun olmazdı.
İlk önce Emir i aradım hal hatır soracak gibi.

+Alo Emir, kardeşim ne var ne yok sesin çıkmıyor.
-Mustafa hastahanedeyim şimdi sonra arayayım mı
+Ne oldu hayır olsun
-Annem… durumu çok kötü kalp krizi geçirmiş.
+Hangi hastahanedesiniz? İzmir yolundayım ben zaten.
-x hastahanesinde yoğun bakıma yatıracaklar.

Emiri tanıyordum. Annesine çok düşkündü. Bütün suçu annesinin hatalarını görmeyip Bernaya atacaktı. Olaya el atmalıydım. Bernayı korumalıydım. Yolda giderken Cansuyu da arayıp belki bu gece kalabileceğimi haber verdim. Nihayet İzmire hastahaneye varmıştım. Emir beni hastahane bahçesinde karşıladı. O haline görünce içim parçalandı. Her ne kadar Berna olsa da aramızda bu benim kardeşimdi. Bana uzun uzun sarıldı. Hıçkıra hıçkıra ağladı. Ben babamı hiç hatırlamıyorum 5 aylıkken vefat etmiş ama annem daha 17 yaşımdayken vefat etmişti. o zamanlarda ben emire sarılarak ağlamıştım. Emirin bu haline dayanamayarak bende ağlamaya başladım. Kendimize geldiğimizde

-Mustafa gel, şu kafede oturalım biraz. Koronadan dolayı zaten almıyorlar içeri.

Kafeye geçtik. uzun uzun muhabbet ettik dertleştik. Emir tahmin etmeyeceğim şekilde annesini suçladı.

-Biliyorum Bernanın hiçbir suçu yok. Annem çok aksi bir kadın Bernaya dünyayı dar etti. Berna her zaman sustu. Ama bende de hata var. Her zaman Bernanın üstüne gittim bende anneme sakın birşey deme falan gibilerinden hiç bernaya hak vermedim.
Emire birşey diyemiyordum.
-Mustafa bende cinsel açıdan sorunlar var. Sertleşemiyorum yeterince birde küçük de olunca doğru düzgün ilişkiye giremiyoruz. Yıllardır ihmal ediyorum Bernayı. Ama söz annem hastahaneden bir çıksın. Tedavi olacağım Bernayı artık mutlu edeceğim. Çünkü aramız giti gide açılıyor. Onu çok seviyorum, kaybetmek istemiyorum onu.

O kadar zor bir durumdaydım ki hayatımda ilk defa birini sevmiştim. O da arkadaşımın karısıydı. İkimizde eşlerimiz tarafından şikayetçiydik, problemlerimiz vardı bir şekilde birlikte olduk. Ama Emirin bu anlattıklarından sonra nasıl birlikte olabilirdik. Başım dönüyordu artık. Emir bu farketti.

-Mustafa sen git kötü oldun. Berna sana bir kahve yapsın. Hemde o çok korkmuştuk. Ona kızmadığımı söyle.

Tamam deyip ayrıldım. Kafamda olayları oturtmaya çalışıyordum ne yapayım edeyim diye düşünüyordum ama bir türlü işin içinden çıkamıyordum. Galiba Berna ile ayrılacaktık. Emir benim kardeşimdi bana bunları anlattıktan sonra Berna ile birlikte olamazdım. Bu düşüncelerle evlerine geldim.

Berna şişmiş gözlerle kapıyı açtı. Aman Allahım nasıl da özlemişim onu kapıyı açar açmaz kokusu burnuma bir bahar esintisi gibi geldi. Beni görür görmez ağladı hemen arıldık birbirimize. Uzun uzun sarıldık saçlarını okşuyordum. Tamam geçti sakin ol diyordum.

Daha sonra salona geçtik. Emirin anlattıklarını bir bir anlattım ona. Berna da şaşırdı. Bir yandan sevindi bir yandan da yüzü düştü. Yüzünün neden düştüğünü bende biliyordum.

+Berna bak ben seni çok seviyorum. Hayatımda da ilk defa seni sevdim. Sana dokunmayı öpmeyi dünyadaki hiç birşeye değişmem. ama ….
-Ama… Emir…
+Evet, bana bunları anlattıktan sonra seninle olamam
Ağlamaya başlamıştı.
-Mustafa bende seni çok seviyorum. Aklım her zaman sende hep seni düşünüyorum. Bana dün deseydin ki gel kaçalım burdan, düşünmeden kabul ederdim. ama sen haklısın. Emir senin hem kardeşin, hemde benim kocam ben ondan ayrılmak istiyordum ama hatalarını anladıysa ve bundan sonra da düzeleceğine karar vermişse ihanet edemem çok yanlış olur. b unca yılın emeği var tekrar şans vermem gerekir ona.

Birbirimize iyi dileklerimizde bulunduk. Ben Muğlaya yola çıkmak üzere kalktım kapıya doğru yöneldim.

-Seni çok özleyeceğim Mustafa her zaman kalbimin bir köşesinde olacaksın.

O an içimde ayrılık acısı çökmüştü. Bir daha Bernayla bırak birlikte olmayı, İzmire gelip Bu eve girmeyi bile düşünmüyordum. Tamamen Bernanın hayatından uzaklaşıp bir daha görmek istemiyordum. Arkamı döndüm bu çok sevdiğim kadına baktım. Gözleri ağlamaktan şişmiş, dudakları yanakları kıpkırmızı olmuştu. Aramızda bir karış mesafesi vardı. Dayanamadım son kez sarıldım. O da bana aynı şekilde sarıldı, ikimizde ağlamaya başladık. Nasıl da bağlanmıştık bu kadar birbirimize. Kalbimiz paramparça olmuştu. Ağlaya ağlaya konuşmaya başladım.

+Şşşt ağlama Berna ağlama lütfen. Emirle çok mutlu olacaksın çocuklarınız olacak beraber mutlu bir hayat yaşayacaksınız.
-Seni nasıl unutacağım Mustafa. Sen beni nasıl unutacaksın?
+Bilmiyorum unutamayacağım…

Bir elimle saçlarını okşuyordum. O da boynumdan sarılmıştı. Sıcak nefesini hissediyordum. Göz yaşlarının boynuma damlamasını hissediyordum. Vücudu o kadar sıcaktı ki ayrılamıyordum sarılmaya devam ediyordum. Hiç beklemediğim şekilde kulağıma fısıldadı.

-Son birkez vedalaşmak istiyorum…

Aman Allahım gene mi oluyordu. kendimi durduramıyordum, kafamı biraz geri çektim gözlerimiz birbirine kenetlendi. İkimizde birlikte olmayı çok istiyorduk. Yavaş yavaş birbirimize yaklaşarak dudaklarımız buluştu. Birbirimizi hasretle öpüyorduk. Dillerimiz birbirleriyle temas ediyor. dillerimiz sevişiyordu. Ortamdaki şehvet arzu tutku hat safadaydı. Elimden tuttu gözlerimin içine bakarak, o önde ben arkada elimden tutarak yatak odasına götürdü. Tekrar öpüşmeye başladık. Üstümdeki gömleğin düğmelerini açmaya başladı. Bernanın üstünde askılı bir tişört vardı. Boynunu öpmeye başladım. Son kez sevişecektim onunla o yüzden tadını ala ala kokusunu içime çekerek onu öpüyordum. Üstümdeki gömleği çıkardıktan sonra kemerimi çözdü elleriyle bende bir dudaklarını bir yanaklarını bir boynunu öpüyordum. Pantolonumu da çıkarttıktan sonra boxerımın içindeki büyümüş aletimi ellemeye başladı.

-Çok özledim seni…
+Bugün öyle yapalım ki bir daha hayatımızda bu sexi unutmayalım.

Üstündeki tişörtü çıkardım. İçinde mor renkli bir sütyen vardı. Sütyenden taşan dolgun memelerini yoğurmaya başladım. Ben yoğururken o da elimin üstünden tutuyor sanki bana yardımcı oluyor gibiydi. Kucağıma aldım onu bir süre kucağımda öpüştük. Amını aletime bastırıyordu kucağımda. Ateşli bir şekilde ön sevişmemize devam ediyorduk. Bernayı sırt üstü yatağa yatırdım. Altındaki pijamasını yavaşça kenarlarından tutarak çıkarmaya başladım. Altında aynı mor renkte dantelli bir don giymişti. O kadar azmıştım ki bir an önce girmek istiyordum içine ancak hiç acele etmeyecektim. madem son kez sevişiyorduk bu yanlışı son kez yapıyorduk ne kadar uzun sürerse benim için o kadar iyiydi. Sütyenini de çıkardım. Bir daha göremeyeceğim mükemmel memelerini son kez meydana çıkmıştı. Tekrar öpüşmeye başladık bir taraftan memelerini yoğuruyordum. Elleri sırtımda geziniyor arada bir kalçama saçlarıma dolaştırıyordu. Yüzünün her tarafını öptüm burnunu gözlerini yanaklarını dilimi kulak memesine götürdüm emmeye başladım. kısa bir ayy sesi çıkardı hoşuna gitmişti. Kulağına

+Bu günü unutamayacaksın.
diye fısıldadım
-Hadi gir içimee..

Hayır bu kadar erken değildi. boynunu da öptükten sonra memelerini yalamaya başladım. Önce çevresinde başlayarak yaladım onu dili memesinin üstünde gezdirirken n efes alış verişi hızlanmıştı. Meme ucunu emmeye başladığımda iste

-mmmm Mustafa nasıl bırakacağım seni…

cevap vermedim. Bir müddet meme emmeye devam ettim. Ordan dilimi vücudunda gezdirerek karnının etarafını göbek deliğini yaladım. Artık iyice kıvama gelmişti fakat iyice sevişmek istiyordum onunla. Kasık bölgesine geldiğimde durdum. Tekrar dudaklarına çıkıp ateşli bir şekilde öpüştük. Eli boxer içinden aletimi sıvazlıyordu. Daha sonra dizlerimin üstüne doğruldum. Bacaklarını araladı. Çok güzel bir görüntü vardı. Sevdiğim kadın mükemmel vücuduyla yatıyor. Ateşli bakışlarıyla hadi sik beni diyordu. Ayağını alıp öpmeye başladım. ayak bileklerinden yukarıya öpe öpe çıktım bu sefer, kıl tüy namına hiçbirşey yoktu bu kadında baldırlarına kasıklarına kadar öpe öpe çıktım. İç çamaşırını da çıkarttım. Bugün ilk defa amına dokunuyordum. Ne kadar da ıslanmış vıcık vıcık olmuştu. Amının kıllarını da almış tertemizdi. Eğildim ve bu güzel amcığı kokladım kokusunu içime çektim uzun uzun, bir daha bu kadının kokusunu içime çekemeyecektim çünkü. Klitorisine dili değdirdiğim gibi irkildi. Yalamaya başladım. şehvetle hızlı hızlı yalıyordum. amcığını akan sularını sanki kıtlıktan çıkar gibi içiyordum. Birde farkettim ki Berna daha önce birlikte olduğum bütün kadınlardan daha çok sulanıyordu. daha çok zevk aldığından mıdır yok fizyolojisi böyle olduğundan mıdır bilmem. Amını yalamaya başladıktan kısa bir süre sonra titreye tireye boşalmaya başladı. demek bu kadar çok dolmuştu hemen gelmişti. Yalamaya devam ettim bırakmadım. Belli bir süre sonra omuzlarımdan tutup kendi üstüne doğru çekti dudaklarımdan öptü bir eliyle aletimi tutup amına sürtmeye başladı. gözlerimin içine baktı.

-Önce yalamak istiyorum seni

ikimiz birlikte dönerek o üste ben alta geçtim. Aşağı doğru kayarak ilk önce eliyle aletimi sıvazladı. daha sonra başına öpücükler atıp ağzını hafifçe aralıyarak ağzına almaya başladı. Keyifli bir şekilde Bernayı izliyordum. Taş gibi olmuş aletimi ağzıyla yukarı aşağı yapıyordu. Arada bir dilini çıkarım alaetin kafasını yalıyor sonra tekrar ağzına alıyordu. Bu şekilde gelmek istemiyordum. Bernayı kafamın üstüne getirterek oturtturdum. Yalamaya başladım amını tekrar. Berna tekrar kıvama gelinceye kadar yaladım. Daha sonra Berna aletime doğru kaydı. Aletimi eliyle tuttu amına sürtmeye başladı. ahh ıhmm sesleri çıkartıyordu arada.

– Girsin mi içime ? dedi ve gülümsedi

Kafamı sallayarak ve gülümseyerek yanıt verdim. Hafifçe doğrularak aletimin üstünde yavaş yavaş oturmaya başladı. Milim milim içinde hareket ediyordu. Amı okadar suluydu ki hemen giriverdi içine. Aletimi tamamen içine alınca

– Ohh nasıl özlemişim anlatamam…
+Bugün hiç bitmesin.

Yavaş yavaş oturup kalkmaya başlamıştı. Bende bir taraftan göğüslerini okşuyordum. Bazen de elim kalçalarına gidiyordu. Onu sevdiğimi hiç bir zaman ilişkimizi unutamayacağımı söylüyordum o da aynı şekilde aşk söscükleri kullanıyordu. Daha sonra pozisyon değiştirerek misyoner pozisyonuna geçtik. Amına bazen yavaş bazen hızlı hızlı pompalıyordum. Ama girip çıkarken o kadar kontrollü davranıyordum ki boşalmamı geciktirmek için elimden geleni yapıyorum. Evli olanlar veya düzenli sex yapanlar bilir. Boşalmanızı bir zaman sonra kontrol edebiliyorsunuz (belli bir noktaya kadar). Bende bu sebepten aniden kaza olmasın boşalmayayım diye çok dikkatli davranıyordum. Çünkü çok zevk alıyordum. Kendimi kontrol etmesem benimkini ağzına aldığında boşalırdım.

Farklı farklı pozisyonları denedik. En son artık boşalmaya yaklaşmıştım hissediyordum. Önümde domaltmış girip çıkıyordum. Gözlerim gamzelerine takıldı. Belindeki bu gamzeleri de çok özleyecektim. Bir garip oldu içim. o ara Berna boşalmaya başladı.

-ahh ahh ıhmm Mustafa…

titreye titreye tekrar doruklara ulaşmıştı Berna. Sıra bendeydi. Ama bu sefer kontrollüydüm içine gelmeyecektim kesinlikle. Yaklaşmıştım

+Çok yaklaştım geliyorum.

Derken birden Berna kalktı önünü döndü ve aletimi ağzıma alıp yalamaya başladı. Ama öyle bir ağzına alıyordu ki vakumluyordu. O sırada ağzının içinden çıkmaya çalıştım, ağzına gelmek istemiyordum iğrenir diye ama buna izin vermedi. Öyle bir boşaldım ki hem tazyikli hemde çok fazla boşaldım. Ağzını kenarlarından taşıyordu döllerim. Birazını yuttu sanırım öğürdü, çoğunu da yatağa çıkarttı. yatak batmıştı resmen. Yüzüme bakıp gülümsedi.

-İlk defa yaptım buna arkadaşlar hep çok güzel oluyor diye anlatırlardı kocalarına yaparlarmış. Bende madem seninle son kez yapıyoruz diye ağzıma gelmeni istedim.
+Bende şaşırdım aslında hiç beklemiyordum. Bende ilk defa birinin ağzına gelmiş oldum. Çok zevkliymiş
deyip gülümsedim.

O bana bakıyordu ben ona ne yapacağız diye

+ Hadi son bir kez duşa girelim beraber temizlenelim. Sonra ben muğlaya döneyim

Beraber duşa girdik. Birbirimizi temizledik, öptük, sevdik güzelce vedalaştık. Evden ayrılırken gene gözlerinden yaşlar geldi. Onu öyle görünce benimde gözlerim doldu.

Artık Yola çıkmıştım Berna yoktu birdaha da olmayacaktı. Cansu aklıma geldi. Ona bir şans vermeliyim diye düşünüyordum alayım karşıma onunla mutlu olmak istediğimi problemlerimizi çözmeyi teklif edeyim. Belki çocuk yapardık onu da konuşayım diyordum kendi kendime.

Akşam 9 gibi eve vardım. Yolda ork**e almıştım Cansuya en sevdiği çiçekti. Kapıyı açtığında beni elinde çiçekle görünce şaşırdı tabi ama sevindi. Bugün İzmirde olan olayları anlatıyordum Berna kısmı hariç tabiki çay koymuştu ocağa lavoboya gireyim de beraber çay içer hem konuşmaya devam ederiz dedi. Tuvalete gittiğinde telefonuna bir mesaj geldi. Normalde Cansunun telefonunu karıştırmak hiç adetim değildir hiç karıştırmam. o da aynı şekilde benimkini karıştırmaz. ama o an bir anlık refleksle telefonun açtım. Emel işyerinden çıkarılan arkadaşı. Ama bu hafta tekrar patronu işe çağırmış tekrar başlamıştı işe. Mesajı yukardeki bildirim çubuğunu aşağı indirerek okumuştum görüldü yapılmadan.
“Ne oldu genç adam sana açıldı mı sonunda :D” Mesajı okuyunca hem şaşırmış hem ne oluyor lan demiştim içimden bir an aklım karıştı Cansu da beni mi aldatmıştı yoksa Cansuya biri asılıyor arkadaşı da onunla dalga mı geçiyordu. Kafamda bir bir soruyla telefonu yerine bıraktım Cansu her an gelebilirdi çünkü.

Bütün gece renk vermedim. Sohbet ettik çay içtik bir ara kit okumaya çekildim Cansu da telefondaydı muhtemelen mesajlaşıyordu. bu gece o mesajların hepsini okuyacaktım kafaya koymuştum. Gece 1 gibi yatağa yattık. Cansunun uykusu ağırdır. Uyuduğunda kolay kolay kalkamaz. Cansu uyuyunca kalktım tv açtım biraz vakit geçsin ki uykusu daha da derinleşsin diye. Gece 2 30 gibi cansunun telefonunu aldım. Emele o mesajından sonra “Yok daha açılamadı ama yazıp yazıp duruyor deli oğlan 😀 işyerinde de görüyorsun kuyruk gibi peşimde :D” şeklinde cevap vermişti. acaba ne yazıyordu bu oğlan merak ettim. Tanımadığım kişilere bakıyordum telefonda. Öyle birini bulamadım. Derken arşivlenmiş sohbetlerde Murat Yeni şeklinde kaydedilmiş birini buldum açıp okumaya başladım…

Arkadaşlar okuduğunuz için teşekkür ederim. Destek mesajlarınız, yorumlarınız için de teşekkür ederim. Berna ile yollarım kesişecek mi Cansu ne işler karıştırıyor. Diğer yazılarımda hepsi cevap bulacak. İyi okumalar Takipte kalın.

Ben Esra telefonda seni bosaltmami ister misin?
Telefon Numaram: 00237 8000 92 32

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir